Útmutató szakállápoláshoz
A férfiakban sokszor felmerül a kérdés, ha szakállat növesztenek, hogy vajon mennyire gyakran kell vele foglalkozni. Mikor érdemes megmosni, olajozni vagy balzsamot használni rá. Napjainkban rengeteg eszköz és készítmény áll az urak rendelkezésére, hogy megfelelően gondoskodjanak a szakállukról. Ez a cikk egy útmutató a megfelelő szakállápoláshoz!
Hogyan érdemes nekiállni?
Amikor egy férfi úgy dönt, hogy szakállat növeszt, bizony nehezen igazodik el a zavarban. Igyekszünk elmagyarázni, hogy az útmutatóban olvasható lépések miért relevánsak és hogyan működnek az adott eszközök. Segítünk kialakítani egy rutint, amit ha sikerül beiktatni, akkor gyerekjáték lesz a szakállápolás.
1. lépés: Eltávolítani a hámsejteket!
Az első és legfontosabb, hogy egy 100% vaddisznósörtéből készült szakáll kefével alaposan át kell fésülni az egész szőrzetet. Alapvető kelléknek számít ez a minőségi eszköz, ami nélkül lehetetlen igényesen gondoskodni a szakállról.
A fésű serkenti a vérkeringést, segíti az arcszőrzet növekedését. Emellett az elhalt hámsejtek sem maradnak ott, így elkerülhető a korpásodás és az esetleges szőrbevönés.
2. lépés: Megfelelő tisztítás!

Kép forrása: Pexels.com
Talán nem meglepő, ha azt mondjuk, hogy nagyon fontos a szakáll tisztasága. Napi szinten kell mosni ahhoz, hogy minden szennyeződés el legyen távolítva, ami esetleg megtapadt volna benne. A napi mosástól nem szárad ki, épp ellenkezőleg, hiszen a rendszeres ápolás hatására a baktériumoknak nem lesz idejük megtelepedni.
3. lépés: Tiszta törölköző használata
Amellett, hogy minden nap meg kell tisztítani a területet, fontos, hogy tiszta törölközővel és maximum 80%-ban szárazra legyen törölve. A túlzott dörzsölés hatására a szőrszálak könnyen megsérülhetnek, ami hatással van a növekedésre.
4. lépés: Szakáll olaj alkalmazása
Egy igényes férfi bizony használja azt a bizonyos szakáll olajat. Miután nagyjából száraz az arc, jöhet a megfelelő készítmény, amely megfelel a bőr típusának. Nem mindegy azonban, hogy mennyi olaj kerül a szakállra, ennek mennyisége függ a szőrzet hosszától, illetve sűrűségétől egyaránt. Minél nagyobb és erősebb, annál többet érdemes felvinni a területre.
5. lépés: Szakáll balzsam felvitele

Kép forrása: Pexels.com
Ahogy a hajnak, úgy a szakállnak is szüksége van balzsamra. Egyszerűen fel kell vinni és eldolgozni azt a szakállon úgy, hogy mindenhova kerüljön belőle. Nyugodtan használható a fésű, így egyetlen terület sem marad szárazon. Ez a készítmény szintén egy olyan eleme az ápolásnak, ami mellett nem mehetünk el szó nélkül.
6. lépés: Megfelelő szárítási módszer!
Attól függően, hogy milyen típusú a szakáll, nem árt meghagyni magától megszáradni. Néhány esetben természetesen érdemes szárítani és formázni, főként, ha valaki speciális fazont visel vagy túl sűrű a szőrzet. Ilyenkor jó, ha az ember rásegít, de nem muszáj még ekkor sem azonnal szárítóhoz nyúlni.
Ahogy a cikkből kiderül, a szakállápolás nem túl macerás, ha sikerül megtalálni a megfelelő eszközöket és készítményeket. Akinek szakálla van, nem feledkezhet meg a napi ápolásról, amely nem tart tovább 10 percnél. Ennyi igazán belefér az ember napjába, ha igényesen szeretne megjelenni.
Képek forrása: Pexels.com
Hirdetés (X)